+420 777 817 021

info@artagent.cz

Spolupráce s artagentem

S kým spolupracuje artagent?

Jak artagent pomáhá v OSOBNÍM RŮSTU A PREZENTACI UMĚLCŮ?

Přednášky a konzultace

Jste profesionální herec? Máte pocit, že byste měli znát víc praktických informací?

Potřebujete poradit se smlouvou? Nevíte jak na showreel? Chcete se posunout dále?

Máte-li zájem o osobní konzultaci, napište na email artagenta. Cena za konzultaci je 800Kč/1hod.

Pokud se smlouvami a sebeprezentací teprve začínáte zabývat, doporučujeme základní přednášku s názvem Co by měl každý herec vědět.

Jak se artagent podílí na REALIZACI UMĚLECKÝCH PROJEKTŮ ze strany umělců?

Jak artagent přispívá k dobré spolupráci s CASTINGOVÝMI a PRODUKČNÍMI AGENTURAMI?

Kdo je a jak vznikl artagent?

Pod názvem artagent se skrývá managerka Lenka Daňková.

“Začít pracovat jako herecká agentka mne napadlo v roce 2012, kdy jsem již nějakou dobu managersky pomáhala pár mým přátelům a blízkým z umělecké branže (Petr Buchta, Eva Josefíková). Jakožto matka na mateřské dovolené jsem se rozhodla začít s takovým malým start-upem profesionálního uměleckého zastoupení. Tato má myšlenka se záhadně rychle rozšířila mezi další mé známé a najednou jsem měla tzv. plnou stáj. Artagent je tedy krycí jméno pro mé managerské služby a zároveň platforma, která by měla sdružovat informace o mých přátelích z herecké branže. V roce 2019 pak jsem název upevnila oficiálně a vznikla Agentura ArtAgent s.r.o.

Cíl a vize

Mým cílem je zvednout úroveň a pověst agenturního hereckého zastoupení v ČR, tak abychom se postupně vyrovnali zahraničním standardům. Chci poskytovat perfektní fullservis mnou zastupovaným hercům, podpořit a zlepšit jejich uměleckou kariéru k jejich maximální spokojenosti. Zároveň se snažím tady v tom našem malém filmovém rybníčku prorazit s přesvědčením, že herecký agent je prospěšný nejen pro herce, ale i pro televize a castingové, produkční nebo reklamní agentury, které dříve práci agenta nedůvěřovaly. Nejsem ale castingová agentura a byla bych ráda, kdyby se v tom dělal rozdíl. Stavím na důvěře, dobrých vztazích, rychlé komunikaci a férovosti. Držím slovo.

Zároveň je mým velkým cílem vzdělávat herce, protože každý den narážím, jak jsou sic vzdělaní v herectví, ale zcela tápají v praktických otázkách jako jsou smlouvy, herecké podmínky, finanční gramotnost, honorářová politika a sebeprezentace. Kultura práce v tomto odvětví se může v budoucnu zvyšovat i díky tomu, že herci budou pro produkce rovnocennými a vzdělanými partnery.

 

Zajímají Vás novinky o hercích? Chcete zasílat kalendář akcí? Zadejte...