+420 777 817 021

info@artagent.cz

Spolupráce s artagentem

Agentura Artagent v současné době poskytuje následující 3 různé služby.

Herecká konzultace – když herec potřebuje akutně pomoci. Zde se jedná o intenzivní hodinové sezení s hercem (možnost i online), kde zanalyzujeme jeho současnou situaci a pomůžeme nastavit další kroky, jak se pohnout dále, jak o sobě dát vědět, jak zlepšit vlastní sebeprezentaci. Nebo případně přímo na sezení rozebíráme s hercem smlouvu, kterou dostal od produkce k podpisu, aby jí rozuměl, chápal svá práva a povinnosti, věděl, co vše si může vyjednat a byl schopen si to zařídit sám, ale se všemi potřebnými informacemi a na co si dát pozor, čemu se vyvarovat, z čeho mu hrozí např. pokuta.

Konzultace jsou pro všechny profesionální herce, protože je nechceme nechat ve štychu, když potřebují pomoc a neví kudy kam. Máte-li zájem o osobní konzultaci, pošlete na email Artagenta veškeré své propagační materiály (headshot, představovací video, showreel…) s krátkým textem, proč Vás konzultace zajímá. Cena za konzultaci je 1200Kč/1hod. Termíny si můžete rezervovat na tomto odkaze: https://agentura-artagent-s-r-o.reservio.com/booking  Případně je možná telefonická urgentní konzultace, když vám opravdu něco hoří (800Kč/20minut) a musíte to vyřešit ihned.

Neexkluzivní zastoupení – herec potřebuje, abychom se o něj postarali na určitém projektu, udělali smlouvu, vyjednali honorář, ošetřili podmínky a postarali se o případné kolize a problémy po celou dobu projektu. Zde preferujeme, když už herce trochu známe a můžeme za něj dát ruku do ohně před produkcí, protože zde už ručíme i vlastním jménem za celkovou práci herce. V případě, že se neznáme, se lze domluvit pouze na tom, že herci vyjednáme vše kolem natáčení, ale pak už samotný proces natáčení a termíny si řeší sám.

Zde je potřeba na email zaslat veškeré potřebné materiály. Cena za službu je 10-20% (dle projektu např. film x reklama) agenturní fee v případě fullservisové spolupráce nebo hodinová cena za jednorázovou konzultaci viz výše.

Exkluzivní zastoupení – do exkluzivního zastoupení přijímám velmi výjimečně a po předchozí neexkluzivní spolupráci. Herci v exkluzivním zastoupení spravujeme veškeré termíny a poskytujeme komplet celoroční servis, veškerý management práce jde přes nás, spolupracujeme již na osobní bázi a poměrně intenzivně. Tam máme kapacitu velmi omezenou, protože den má jen 24 hodin. Každý agent si hlídá pestrost svého portfolia, aby se mu herci nekřížili tzv. „v typu“ a nebyli si konkurencí. Takže určitě stojí za to, mrknout se na portfolium i jiných agentů, zda mu zrovna Váš typ nechybí. Do exkluzivního zastoupení vstupujeme pouze s herci, které velmi dobře známe na základě předchozích spoluprací.

Hereckých agentů je v současné době velmi malé množství a spolu s kolegy agenty v rámci Asociace hereckých agentů se snažíme o rozšíření našich řad, aby mohlo být zastoupeno víc herců. Obecně obvykle nabírají ve větším množství spíše začínající agenti a je tam větší šance pro herce, být v exkluzivním zastoupení.

Naše řady se ale rozšiřují velmi pomalu a aby herci nezůstali bez pomoci, většina z nás agentů se snaží poskytovat hercům alespoň jednorázovou pomoc ať už v krizové situaci, kdy si herec neví rady nebo naopak strategicky s kariérou herce.

Pevně věřím, že alespoň takto se dostane pomoci každému herci a v budoucnu se snad situace s množstvím agentů na trhu zlepší.

Kdo se skrývá pod názvem a jak vznikl Artagent?

Pod názvem Artagent se skrývá managerka Lenka Daňková.

“Začít pracovat jako herecká agentka mne napadlo v roce 2011, kdy jsem již nějakou dobu managersky pomáhala pár mým přátelům a blízkým z umělecké branže (Petr Buchta, Eva Josefíková). Jakožto matka na mateřské dovolené jsem se rozhodla začít s takovým malým start-upem profesionálního uměleckého zastoupení. Tato má myšlenka se záhadně rychle rozšířila mezi další mé známé a najednou jsem měla tzv. plnou stáj. Artagent je tedy krycí jméno pro mé managerské služby a zároveň platforma, která by měla sdružovat informace o mých přátelích z herecké branže. V roce 2019 pak jsem název upevnila oficiálně a vznikla Agentura ArtAgent s.r.o. V roce 2020 jsme spolu s dalšími agenty založili Asociaci hereckých agentů.

Cíl a vize

Mým cílem je zvednout úroveň a pověst agenturního hereckého zastoupení v ČR, tak abychom se postupně vyrovnali zahraničním standardům. Chci poskytovat perfektní fullservis na osobní bázi mnou zastupovaným hercům, podpořit a zlepšit jejich uměleckou kariéru k jejich maximální spokojenosti. Zároveň se věnuji vzdělávání herců jak na školách, tak mi mimo ně. Domnívám se, že každý herec by měl být schopen se zastoupit i sám, pokud má dostatečné množství informací a orientuje se v nich. Neměli by ale nikdy zůstat bez pomoci, pokud ji potřebují a proto s kolegyní Selmou Ročkovou přednášíme na hereckých školách kurz Co by měl každý herec vědět, spolupracuji na workshopu Před kamerou a poskytuji jednorázové konzultace.

Nejsem ale castingová agentura, neobsazujeme herce, nemáme databázi všech herců a byla bych ráda, kdyby se mezi hereckou agenturou a castingovou agenturou začal vnímat rozdíl.

Stavím na důvěře, dobrých vztazích, rychlé komunikaci a férovosti. Držím slovo.

Zajímají Vás novinky o hercích? Chcete zasílat kalendář akcí? Zadejte...